تحویل یک میلیون و 825 هزار واحد مسکن مهر تاکنون / تکمیل ساخت 390 باب مدرسه مسکن مهر تا پایان سال/ رقم واحد های فاقد متقاضی مسکن مهر به 57 هزار رسید

پژوهشکده سپیدار تحویل یک میلیون و 825 هزار واحد مسکن مهر تاکنون / تکمیل ساخت 390 باب مدرسه مسکن مهر تا پایان سال/ رقم واحد های فاقد متقاضی مسکن مهر به 57 هزار رسید ارشد معماری

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی روز پنجشنبه در سفر وزیر راه وشهرسازی به استان خراسان رضوی ضمن بازدید از واحد های مسکن مهر تربت حیدریه، در جلسه ای با مسئولان اداره راه و شهرسازی شهرستان تربت حیدریه به منظور بررسی مشکلات مسکن مهر این شهرستان بیان داشت: هم اکنون از 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر کشور یک میلیون و 825 هزار واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر بر تکمیل تاسیسات زیربنایی این واحدها تاکید کرد و گفت: دو هزار و 500 مدرسه برای مجموعه های مسکن مهر کشور مورد نیاز است که هم اکنون ساخت 500 باب از این تعداد شروع شده است که تا پایان سال 390 باب به اتمام خواهد رسید.

مهرآبادی همچنین اظهار داشت: از حدود 200 هزار واحد مسکن مهری که در کشور هنوز ناتمام است 57 هزار واحد فاقد متقاضی است و الباقی که بخش عمده این 200 هزار واحد است در مراجع قضایی دارای پرونده هستند که مسائل آنها در حال رسیدگی است.

رقم واحد های فاقد متقاضی مسکن مهر به 57 هزار رسید

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر مهرآبادی اعلام کرد: در مجموع ۱۱۷ هزار مسکن مهر در سراسر کشور فاقد متقاضی بودند که با توجه به افزایش قیمت مسکن در حال حاضر این تعداد به حدود ۵۷ هزار واحد در کل کشور رسیده و این مسکن‌ها مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان تربت حیدریه نیز در تشریح مشکلات مسکن مهر این شهرستان گفت: اکنون کمتر از 40 درصد معابر مجموعه مسکن مهر تربت حیدریه آسفالت شده است که انجام آسفالت معابر به عنوان یکی از اولویتهای تکمیل این طرح می باشد.

مهدی یوسفی افزود: علاوه بر تامین و ساخت امکانات روبنایی مسکن مهر این شهرستان نظیر مدرسه، مسجد، فضای سبز و مرکز خرید، ساخت کانال پیرامون مسکن مهر به طول هزار و 800 متر از دیگر اقدامات لازم برای رفع مشکلات این پروژه است.