ساخت مسکن ایمن در مناطق حاشیه نشین تبریز ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون بابایی اقدم صبح امروز یک شنبه در یکصد و بیست و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز گفت: تبریز مستعد انواع مخاطرات طبیعی و انسانی است که عمده ترین آن بحث زلزله است.

وی گفت: در ترکیه آنقدر نظارت قوی است که حتی یک آجر غیر مجاز هم روی هم گذاشته نمی‌شود، اما در شهر تبریز اصلاً نظارتی وجود ندارد و باید به صورت قهری برخورد شود.

وی افزود: در گذشته افرادی بودند که هر وقت مصالح ساختمانی وارد محله‌ای می‌شد به شهرداری خبر می‌دادند اما اکنون چنین نیست. برخی افراد اصلاً شهرداری را به رسمیت نمی‌شناسند.

وی ادامه داد: متأسفانه آمادگی شهر تبریز برای مقابله با مخاطرات طبیعی بسیار پایین است و از این رو همه باید احساس مسئولیت کنند. ۸۰۰ هزار شهروند در بافت‌های ناکارآمد در معرض مخاطرات بلایای طبیعی قرار دارند.

وی ابراز داشت: برای آمادگی مقابله با این مخاطرات، باید از تجربیات دیگر مناطق و شهرها استفاده کنیم.

بابایی اقدم گفت: در مناطق حاشیه‌ای تبریز، تنها راه مقابله با بد مسکنی، تولید مسکن است که در این ارتباط مجوز لازم برای تولید مسکن در شهرک طلائیه از سوی استانداری صادر شده است.

وی گفت: پیشنهاد ما به مدیریت بحران شهرداری این بود که هزینه ساخت شهرک امن را بر آورد کنند. وظیفه شرعی و قانونی است که خطر وقوع زلزله را گوشزد کنیم.

بابایی اقدم افزود: قرار نیست شهرداری را مقصر معرفی کنیم، همه وظیفه داریم از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کنیم.