بسته‌های آموزشی

آموزش مبانی مقاله نویسی ISI (دانلود)

اِلزِویر (Elsevier) نام یکی از بزرگترین ناشرین مطبوعات علمی جهان است. این مؤسسه در آمستردام قرار دارد. در حالی که در آمریکا، انگلستان و جاهای دیگر نیز فعالیت‌های مهمی دارد. الزویر نام خویش را از نام یک چاپخانه قدیمی هلندی به نام «خانهٔ الزویر» گرفته‌است. خاندان الزویر مدتها در کشور هلند به امر فروش کتاب و چاپ کتاب مشغول بوده‌اند. بنیانگذار این خاندان لودیک الزویر در شهر لیدن زندگی می‌کرد و این تجارت را در سال ۱۵۸۰ شروع کرد. موسسه علمی-پژوهشی الزویر هر ساله با برگزاری وبینارهایی به بررسی و آموزش مبانی و اصول مقالات بین المللی می پردازد که در اینجا پنج جلسه از مهمترین موضوعات مورد بررسی و آموزش، جهت استفاده پژوهشگران و علاقمندان قرار داده شده است.

آموزش جستجوی پیشرفته Google (دانلود)

گوگل (Google) یک شرکت سهامی عام است که در زمینهٔ جستجوی اینترنتی، رایانش ابری و تبلیغات سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت توسط لری پیج و سرگئی برین تأسیس شد که هر دوی آن‌ها در دانشگاه استنفورد به عنوان دانشجوی دکترا حضور داشتند و با نام «مردان گوگل» شناخته می‌شدند. هدف گوگل از آغاز «سازماندهی کردن اطلاعات دنیا و دسترس‌پذیر کردن آن‌ها برای عموم» بود، و شعار غیر رسمی شرکت «شرور نباشید» بود. در دوره آموزشی حاضر نکات کلیدی و کاربری استفاده از جستجوگر گوگل آموزش داده می شود که برای پژوهشگران بسیار مفید است.

معرفی شهرهای آمریکا (دانلود)

تحولات شهرسازی در ایالات‌متحده، تابع ویژگی‌های خاص این کشور بوده است که اهم آن‌ها عبارت‌اند از: وجود نظام فدرالیسم، تسلط مالکیت خصوصی زمین، نقش اقتصاد آزاد، تسلط اتومبیل و حومه‌نشینی، تأثیر جنبش‌های سیاسی و ً اجتماعی و غیره. به‌طورکلی در نظام فدرال آمریکا ارائه بخش مهمی از خدمات عمومی و رفاهی، به عهده دولت‌های ایالتی و محلی است و برنامه‌ریزی محلی به‌عنوان ابزاری ضروری برای پاسخگویی به نیازهای مردم مطرح است. اصول اعتقاد به مشارکت همه نیروهای مؤثر درروند توسعه و عمران است. ویژگی برنامه‌ریزی آمریکایی محدودیت در قدرت تصمیم‌گیری است، لذا تأیید طرح‌ها و مقررات روندی قانونی است که بر عهده نهادهای قانون‌گذار و منتخب مردم یعنی شوراها است و اجرای مقررات شهرسازی بر عهده اداره شهرسازی دولت محلی است. عناوین ارگان‌هایی که در مورد مسائل مربوط به برنامه‌ریزی و منطقه بندی صاحب‌اختیار هستند در هر ایالت ممکن است با دیگری متفاوت باشد و الگوهای مختلفی برای اداره شهرها در نظام مدیریت شهری وجود دارد. در پی گرایش به روش‌ها و موضوعات کیفی در برنامه‌ریزی و طراحی شهری آمریکا تحولات مثبت و منفی عمیق در ضوابط منطقه بندی و مقررات کاربری زمین به وجود آمده است (قهرمانی، شیعه، 1390). در مجموعه چندرسانه ای حاضر برخی از مهم ترین شهرهای ایالات متحده آمریکا به طور خلاصه معرفی شده اند.

آموزش عکاسی دیجیتال DSLR (دانلود)

عکاسی دیجیتال در حال حاضر رایج‌ترین تکنولوژی برای ثبت تصویرهای ۲بعدی و ۳بعدی در بازارهای مصرف‌کننده و حرفه‌ای است. آسانی نسبی استفاده، سرعت بالای بازدید، انتقال و چاپ و نیز در بسیاری از موارد، کیفیت برتر، تعدادی از ویژگی‌های متمایزکننده عکاسی دیجیتال هستند. آسانی نسبی ویرایش عکاس‌های دیجیتال و در دسترس بودن نرم‌افزارهای قدرتمند برای این کار، باعث پیش آمدن جنجال‌های بسیاری در مورد صداقت و قابل اعتماد بودن عکسهای دیجیتالی در عرصه‌های خبرنگاری و تاریخ‌نگاری شده است. در دوره آموزشی حاضر کاربردی ترین نکات عکاسی دیجیتال از سطح پایه تا پیشرفته ترین موارد و ابزار ارائه می شود.

آموزش نرم افزار 3dsMax (دانلود)

Autodesk 3ds Max یکی از محصولات قدرتمند شرکت اتودسک (Autodesk) در زمینه ی طراحی سه بعدی و انیمیشن سازی است. این برنامه به مدد داشتن ابزارهای کارا و قدرتمند در بسیاری از صنایع به ویژه بازی های رایانه ای و طراحی و خلق جلوه های ویژه در فیلم ها بسیار پرکاربرد است. در دوره آموزشی حاضر فرد می تواند با یادگیری و تمرین مهمترین نکات درباره کاربرد نرم افزار به سطح خوبی از مهارت برسد.

آموزش نرم افزار AutoCAD (دانلود)

اتوکد (AutoCAD) نرم‌افزاری است که برای ترسیم نقشه‌های مهندسی در رشته های مختلفی همچون معماری، شهرسازی، عمران، طراحی صنعتی و … به کار می‌رود. این نرم‌افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک (Autodesk) است. کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط‌های دو و سه بعدی را دارند و در نسخه های جدیدتر از 2010 امکان جابجایی بین محیط ها بسیار آسان شده است. دوره آموزشی حاضر کاربردی ترین نکات نرم افزار را در کوتاه ترین زمان ممکن آموزش می دهد.

آموزش زبان انگلیسی (دانلود 1 2 3)

انگلیسی، زبان مادری نزدیک به ۳۷۵ میلیون نفر در دنیا است. پس از زبان چینی، ماندارین و اسپانیایی، انگلیسی سومین زبان دنیا از نظر تعداد سخنوران است. اما اگر تعداد کسانی که زبان مادری آن‌ها انگلیسی است و آن‌هایی که تنها به این زبان سخن می‌گویند را با هم بشماریم، آنگاه می‌توان گفت که انگلیسی پرکاربردترین زبان در سطح جهان است. البته اگر با مجموعهٔ زبان‌های چینی مقایسه شود ممکن است که در جایگاه دوم قرار گیرد، این امر بسته به آن است که در دسته بندی میان گویش و زبان تفاوت در نظر بگیریم یا خیر. برآوردها از سخنوران زبان دوم نشان داده‌است که آن‌ها شماری میان ۴۷۰ میلیون تا بیش از یک میلیارد می‌توانند داشته باشند بسته به اینکه تنها به این زبان صحبت می‌کنند (بدون نوشتار) یا بر آن تسلط کامل دارند. در مجموعه آموزش زبان انگلیسی حاضر، زبان آموز به صورت گام به گام از سطح مبتدی یادگیری را آغاز نموده و از آنجا که این مجموعه حس کلاس درس را به خوبی برای زبان آموز القا می کند، موجب تقویت انگیزه برای تمرین و تکرار و در نتیجه یادگیری هر چه بهتر و ماندگارتر خواهد شد.

آموزش زبان فرانسه (دانلود 1 2 3)

زبان فرانسه دومین زبان زنده دنیاست که به وسیلهٔ ۱۳۶ میلیون نفر در سراسر جهان به عنوان زبان مادری گویش می‌گردد. زبان فرانسوی، زبان رسمی ۲۹ کشور است، همچنین یکی از زبان های رسمی تمام دفاتر سازمان ملل و گسترهٔ وسیعی از سازمان‌های بین‌المللی است. طبق اطلاعات اتحادیهٔ اروپا، ۱۲۹ میلیون نفر (۲۶٪ کل جمعیت اتحادیه)، به زبان فرانسوی گویش می‌کنند. در مجموعه آموزشی حاضر طی 39 جلسه زبان فرانسه تا سطح متوسط و با روش دانشجو محور آموزش داده می شود. جذابیت این مجموعه در خلق شرایط واقعی برای فرد و یادگیری تصویری و شنیداری به طور همزمان است.