درباره سپیدار

گروه پژوهش و توسعه دانش بنیان سپیدار در سال 1390 با همکاری چند تن از پژوهشگران شکل گرفت و  فعالیت علمی-پژوهشی خود را آغاز نمود. این گروه وابسته به هیچ نهاد دولتی، سازمان،حزب یا جناحی نبوده و تنها دغدغه خود را پژوهش برای ارتقای سطح دانش و اعتلای جایگاه علمی کشور ایران می داند. بخش عمده ی هزینه های مورد نیاز جهت خدمات عام المنفعه از طریق ارائه خدمات پژوهشی حرفه ای تأمین می گردد. در حال حاضر خدمات حرفه ای شامل مشاوره تخصصی پژوهش و عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی جهت انجام پروژه های پژوهشی است.

خدمات تخصصی (حرفه ای)

– مشاوره و راهنمایی تخصصی در زمینه روش تحقیق و فرآیند انجام طرح های پژوهشی.
– انجام پژوهش های میدانی، محتوایی و بنیادی (آنالیز کمی و کیفی) جهت اشخاص حقیقی و حقوقی.

خدمات عمومی (رایگان)

– مشاوره عمومی پژوهش

این سرویس برای یاری رساندن به پژوهشگران در پیشبرد فرآیند پژوهش و پاسخگویی به سئوالات بیشمار پژوهشگر طی دوره تحقیق ارائه می گردد. با توجه به آنکه بسیاری از دانشجویان و پژوهشگران در طول دوره تحقیقاتی خود از دسترسی دائمی به منابع و مراجع پژوهشی محروم هستند و با هدف یاری رساندن به تکمیل پژوهش ارزشمند شما هر چند اندک افتخار پاسخگویی به سئوالات شما را در زمینه های عمومی تحقیق و پژوهش خواهیم داشت.

– مشاوره در زمینه ارائه مقالات ISI و ISC

ارائه مقالات در مجامع بین المللی از قبیل ژورنال های معتبر و کنفرانس های برتر جهان مستلزم ارائه ای قوی و مقاله ای درخور می باشد. چه بسا بسیاری از پژوهشگران مقالات ارزشمند خود را بارها ارسال می کنند و در نهایت نتیجه ای دریافت نمی کنند و یا گاهی آنچنان از نتیجه داوری پژوهش خود مایوس می شوند که وادی پژوهش را ترک می کنند. این اتفاق به دلایل روشنی به وقوع می پیوندد از جمله اینکه مقاله ارائه شده در قالب درخواستی قرار نگرفته است، مقاله با بیان خویش ذات علمی-پژوهشی را به داور نمی رساند و یا زبان نوشتاری مقاله آنچنان ضعیف است که برای داور اول یا دوم قابل قبول و مفهوم نیست. به همین خاطر سرویس مشاوره در زمینه مقالات ISI وISC با یادآوری این موارد، نکاتی را گوشزد می کند که شما باید قبل از ارسال مقاله آنها را درنظر بگیرید؛ و در نهایت راهکارهایی را ارائه می کنیم که شما را مقصود برساند.

* پژوهشکده سپیدار از سال 1396 غیرفعال بوده و تارنمای حاضر، آرشیو حاصل از 5 سال تلاش اعضای آن است؛ به امید اعتلای جایگاه دانش و پژوهش در ایران./